Aktualności

Gramy jak nigdy, przegrywamy jak zwykle...

• autor: mulek_7, 2010-10-18 17:00

Zatorzanka Zator - Orzeł Witkowice 2:0

Przed meczem wszyscy skazywali Orła na pożarcie. Złośliwi mówili nawet o "dwucyfrówce". Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. W pierwszej części spotkania zawodnicy Orła grali lepiej od miejscowych. Agresywnie, składnie i przede wszystkim konsekwentnie. Brakowało tylko wykończenia akcji. Najdogodniejszą sytuację miał Achinger, który nie zdecydował się jednak na strzał a na podanie. Z dystansu mało brakowało Smolcowi. Gospodarze odpowiedzili strzałem w słupek jednego z pomocników. Druga odsłona spotkania był bardzo wyrównana. Ale to piłkarze z Zatora okazali się bardziej skuteczni. W 60 minucie 50-cio metrowym rajdem z piłką popisał się jeden z obrońców miejscowych, który został sfaulowany na 18-nastym metrze. Do rzutu wolnego podszedł Damian Makuch i ładnym strzałem pokonał Płonkę. Orzeł jednak się nie poddawał. Wyrównać z rzutu wolnego mógł Smolec, który trafił w słupek. W 85 minucie na czystą pozycję wychodził Klęczar, jednak sędzia asystent z niewiadomych przyczyn podniósł chorągiewkę do góry. W 90 minucie wynik na 2:0 ustalił Damian Makuch pięknym strzałem z około 25 metrów. Warto też wpomnieć o kontrowersyjnych i w wielu momentach niezrozumiałych decyzji arbitra Sroki, który mylił się bardzo często w obydwie strony. Nie wspominając już o fakcie, że w II połowie zapomniał zabrać ze sobą na boisko kartek. Podsumowują jednak cały mecz, na boisku widzieliśmy całkiem inną drużyne niż tą z meczu choćby z Łękami. Jeśli z taką samą ambicją podejdziemy do meczu z Rajskiem, powinniśmy przerwać fatalną passę porażek.