Aktualności

Mecz z Polanką.

• autor: jsduga, 2010-06-01 17:15

Ciężko wywalczony remis.

Orzeł Witkowice zremisował po emocjonującym spotkaniu z Polanką Wielką 1:1 Na trybunie w Witkowicach zasiadło wielu sympatyków, którzy mogli obejrzeć ciekawe widowisko, które rozpoczęło się od przewagi naszej ekipy w środku pola. Długo nie mogliśmy strzelić gola, a rywale coraz bardziej się rozkręcali. Duże brawa należą się naszemu golkiperowi Łukaszowi Szymańskiemu, który wielokrotnie podczas całego spotkania ratował gospodarzy przed utratą gola.

Zgromadzona widownia doznała euforii, kiedy Jacek Szłapa zdobył pierwszego gola w tym meczu. Nasz pomocnik wjechał w pole karne rywala i z dużego kąta uderzył silnie pod poprzeczkę. Piłka zatrzepotała w siatce, a strzelec gola utonął w ramionach kolegów. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie do głosu doszli goście. Zdominowali środek pola i groźnie kontrowali. Ich mozolne próby w końcu przyniosły efekt. Po zagraniu z rzutu rożnego w wielkim zamieszaniu w naszej ,, piątce'' został niefortunnie trafiony Patryk Grocholski. Na nieszczęście dla naszej ekipy futbolówka wpadła do bramki. Mamy 1:1. W dalszej części meczu na uwagę zasługują 3 sytuacje. Najpierw nasz zespół wielkim cudem obronił się z opresji, kiedy rywala na trzecim metrze zatrzymał po raz kolejny Bolo. W późniejszych minutach doskonałą okazję zmarnował Łukasz Ryłko, który po dograniu Krzysztofa Migdałka, nie potrafił zmieścić piłki w bramce z odległości czterech metrów. Najważniejszą jednak była sytuacja z około 65 minuty, kiedy  piłka zmierzająca na wychodzącego na czystą pozycję naszego gracza, została przecięta ręką przez pomocnika gości. To wywołało wielkie wzburzenie na stadionie, a z jeszcze większą dezaprobatą zareagowano, kiedy sędzią ukarał rywala tylko żółtą kartką. Spotkanie do końca obfitowało w wielkie zaangażowanie i walkę o każdy metr boiska, jednak ani Orzeł, ani Polanka Wielka nie podwyższyła swego dorobku bramkowego.

Wynik 1:1  powinien cieszyć, gdyż zespół gości pokazał naprawdę dobry futbol, szczególnie w drugiej połowie. 1 pkt do tabeli po tym spotkaniu można uznać jako sukces, więc...