Aktualności

Mecz z Gorzowem.

• autor: jsduga, 2010-05-29 15:30

Koncert w Orlim gnieździe!!!

LKS Orzeł Witkowice pokonał u siebie zespół Gorzowa 4:1. Mecz był świetnym widowiskiem, gradem bramek i ciekawych sytuacji.

Spotkanie rozpoczęło się po naszej myśli. Już w pierwszych minutach mogliśmy prowadzić, ale piłka po strzale z rzutu wolnego, wykonywanego przez Jacka Szłapę wylądowała na słupku bramki rywala. To obudziło chęć walki Gorzowian. Rzucili się do ataku, czego efektem były ich składne akcje. Tutaj trzeba przyznać, że nie straciliśmy gola dzięki fenomenalnym interwencjom Łukasza Szymańskiego. . W 38 minucie padła pierwsza bramka dla Orła. Strzał Jacka Szłapy przeciął ręką obrońca rywali i sędzia wskazał na ,, wapno". Egzekutorem tego stałego fragmentu gry został Dariusz Gołba, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromny prowadzeniem Orła.

Po zmianie stron do głosu doszli nasi rywale, którzy już na początku drugiej odsłony umieścili piłkę w bramce Witkowian. Dośrodkowanie z rogu boiska wykorzystał rosły gracz Gorzowa i umieścił piłkę w siatce. Mamy 1:1. Jednak radość przyjezdnych nie trwała długo. Chwilę później na 2:1 dla Orła podwyższył pięknym strzałem ze skraju pola karnego Łukasz Ryłko . Rywale rzucili się do heroicznej walki, ale to tylko zgubiło ich ambicje. Wynik na 3:1 podwyższył Achinger, a rywali dobił Dariusz Gołba, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Wynik bardzo cieszy, zważywszy na przerwę, jaką mieli w grze nasi piłkarze.