Zczuba.tv

Aktualności

Derbowa porażka.

• autor: mulek_7, 2013-05-13 09:04

Niestety nie udał się "Orłom" wyjazd do Malca. W Derbach Gminy Kęty Zgoda okazała się lepsza wygrywając 3:1. (relacja oraz galeria dostępne)

Zgoda Malec - Orzeł Witkowice 3:1 (1:0)

34` K. Drebszok, 70` Raj, 76` M. Lekki - Bąba

Składy:

Orzeł: Gacur - Matonóg (75` Migdałek), Sordyl (80` Kasperek), Łysoń - Chrapkiewicz, Achinger, Malarz, Kukuła, Stawowczyk - Bąba, Majdak.

Zgoda: Radwan - I.Płonka, Dubiel, S.Drebszok, Krawczyk (46' Hałat), Sokół, Raj, K.Drebszok (75' K.Lekki), M.Lekki (85' Woźniak), Górkiewicz, K.Płonka.

Pierwsze 30 minut spotkania nie zapowiadało katasrtofy. Już w 13 minucie z dystansu "huknął" Malarz, ale strzał zdołał sparować Radwan. Kilka minut później dobrą prostopadłą piłkę do Majdaka posłał Kukuła, ale nasz napastink został zablokowany przez jednego z obrońców. W 28 minucie meczu z rzutu rożnego dośrodkowywał Chrapkiewicz, a Majdak głową uderzył w boczną siatkę.W 34 minucie spotkania Zgoda przeprowadziła jedyną w pierwszej połowie akcje na połowie Orła. Zły wyrzut z autu z lewej strony boiska przejął pomocnik gospodarzy, posłał piłkę po linii gdzie nieszczęśliwie przedłużył ją Matonóg. Płonka dograł piłkę w pole karne, a tam Krzystof Drebszok dopełnił formalności. 6 minut później długą piłkę od Łysonia otrzymał Majdak lecz uderzył za wysoko. Po rozpoczęciu drugiej części spotkania znowu zaatakowały "Orły". Malarz z półwoleja trafił w boczną siatkę. W 52 minucie doskonałą sytuację po rzucie rożnym zmarnował Achinger, kiksując obok bramki. Od 57 minuty gospodarze grali w osłabieniu, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Krzysztof Płonka. W 63 minucie meczu z rzutu wolnego próbował Łysoń lecz minimalnie przestrzelił. Gospodarze wyprowadzili kontrę w 70 minucie. Drebszok zagrał piłkę do prawej strony, tam pomocnik Zgody momentalnie przerzucił ją do lepiej ustawionego Raja, a ten strzałem po długim słupku pokonał Gacura. Kilka minut później z rzutu wolnego dośrodkowywał K. Drebszok i po "przebitce" w polu karnym piłkę głową do siatki wpakował Lekki. "Orły" ambitnie walczyły do końca lecz to starczyło tylko na jedną bramkę. Zamieszanie w polu karnym sprytnie wykorzystał Zygmunt Bąba i z najbliższej odległości, głową, "wepchnął" futbolówkę do bramki. Jeszcze jedną dobrą sytuację miał Malarz, lecz przestrzelił nad bramką.