Zczuba.tv

Aktualności

Wiosenny falstart.

• autor: mulek_7, 2013-04-14 12:11

"Orły" słabo zaczęły ligową wiosnę. W sobotnich Derbach Gminy Kęty lepszy okazał się Hejnał, który zwyciężył 2:0. (relacja dostępna)

Hejnał Kęty - Orzeł Witkowice 2:0 (1:0)

30` Oczkowski, 52` K. Żmuda (k)

Skład Orła:

Gacur - Borowy, Maciej Sordyl, Stawowczyk (75` P. Żmuda) - Kasperek, Achinger, Malarz, Majdak (80` Migdałek) - Chrapkiewicz, Kukuła - Bąba (55` Adamus)

Rachunki wyrównane. Po jesiennej porażce w Witkowicach, kęczanie udanie zrewanżowali się na własnym terenie. Mecz nie należał do gatunku tych porywających publikę. Dużo gry w środku pola, fauli i niedokładnych podań. Grzązkie boisko nie ułatwiało rozgrywania piłki. Najgroźniejszą sytuację, Orzeł stworzył w 20 minucie spotkania. Bąba "poklepał" z Majdakiem w środku pola, ten zagrał na skrzydło do Chrapkiewicza, który dośrodkował piłkę w pole karne. Do strzału głową doszedł Kukuła, lecz piłka była nieco za wysoko uniesiona i po nieczystym uderzeniu poszybowała ponad bramką. I... to byłoby na tyle ze strony witkowiczan. 10 minut później rzut wolny z 20 metrów od bramki Gacura wykonywał Kliś, który uderzył w spojenie słupka z poprzeczką, obrońcy Orła nie zdążyli z asekuracją i głową piłkę do siatki wpakował zdecydowanie najlepszy tego dnia na boisku Przemysław Oczkowski. Do przerwy 1:0. Po zmianie stron również pasjonującego widowiska nie obejrzeliśmy. W 52 minucie po zgraniu piłki w pole karne Orła, przez jednego z zawodników Hejnału, futbolówka pechowo trafiła w rękę podnoszącego się z ziemi Stawowczyka i sędzia Walus bez wahania wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Konrad Żmuda, dając swojej drużynie prowadzenie 2:0. Kilkanaście minut później okazję do zdobycia kontaktowego gola miał Majdak, lecz źle przyjął piłkę w powietrzu i akcja spaliła na panewce. Do samego końca, spotkanie toczyło się praktycznie bez większego zagrożenia obu bramek. Tak więc 2:0 i Derby Gminy Kęty dla Hejnału.

Miejmy nadzieję, że był to zwykły falstart podopiecznych trenera Naglika. Na małe usprawiedliwienie warto dodać, że było to praktycznie pierwsze wyjście "Orłów" na pełnowymiarowe, trawiaste boisko. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę i obyśmy tym razem obejrzeli Orła w najwyższym locie.