Aktualności

Orzeł vs Zaborzanka

• autor: jsduga, 2009-10-22 20:20
                                                    Dramatyczny mecz...Twierdza Orła pokonana!!!
      W niedzielnym meczu Orzełek po dramatycznym meczu uległ gościom z Zaborza 3:2.Mecz rozpoczął się od nieskładnych akcji obu ekip.Gra była monotonna do czasu zdobycia pierwszej bramki dla Orła.Strzelcem Marcin Żmuda.W tej sytuacji bramkarz gości popełnił błąd,gdyz wyslizgnęła się mu piłka z rąk po płaskim dośrodkowaniu.Nasz napastnik tylko dołożył nogę do pustej bramki.Nie upłynęło jednak kilka minut,a Zaborzanka doprowadziła do remisu.Gola z rzutu wolnego zdobył jeden z gości.Piłka nim wpadła do bramki,odbiła się jeszcze od ręki interweniującego Szymańskiego.1:1 Również niedługo trwała radośc gości.Po jednej z naszych akcji w polu karnym przeciwnika piłka odbiła się od obrońcy Zaborza i sędzia wskazał na ,,wapno''.Pewnie jedenastkę wykorzystał Żmuda,dla którego była to druga bramka w tym meczu.Wynik do przerwy 2:1 dla Witkowian.
    Druga połowa zapowiadała sie bardzo ekscytująco.Orzełek bardzo potrzebował zwycięstwa w tym meczu,ale także goście,którzy sa w ścisłej czołowce tabeli nie mogli liczyc na potknięcie.84 minuta meczu i mamy remis.Goście wyprowadzają zabójczą kontrę i w sytuacji sam na sam z Szymańskim,zawodnik Zaborza zdobywa gola.Nawet ofiarna interwencja naszego obrońcy nie pomogła.Piłka zatrzepotała w siatce.I mamy remis.1 punkt to jednak nie tragedia.90 minuta meczu i sędzia dolicza kila minut.Gdy wydawało się,że mecz skończy się podziałem punktów,nasi rywale wyprowadzają kontrę.Zawodnik gości wpada w pole karne,a po drodze w Tomalę i Szymańskiego.Werdykt sędziego--rzut karny.Sytuacja bardzo kontrowersyjna,ale cóż,taki urok piłki. Tomala otrzymuje czerwień i schodzi do szatni,a Zaborzanka zdobywa gola na wage zwyciestwa.3 :2 dla naszego rywala.
     Był to ostatni mecz na naszym boisku w  rundzie jesiennej.Jeszcze tylko wyjazd do Przecieszyna i koniec zmagań na rok 2009.Oby wiosna przyniosła więcej radości.FORZA ORZEŁ!!!

Skład Orła: Szymański-Grocholski,Janeczko,Tomala,Juraszek(C),Achinger,Kowalczyk,Gołębiowski,Borowy,Żmuda,Jasiński.