Zczuba.tv

Aktualności

Porażka na własnym stadionie.

• autor: mulek_7, 2012-05-04 11:15

Orzeł w sobotnie popołudnie uległ na własnym boisku Zaborzance Zaborze 1:3. (relacja dostępna)

Orzeł Witkowice - Zaborzanka Zaborze 1:3 (1:1)

3` Gołębiowski - 25` Piskozub, 60` Kidoń, 79` Głowiński

Składy:

Orzeł: Płonka - Łysoń, Naglik, Drabek, Kasperek - Malarz (65` P. Żmuda), K. Żmuda, Gołębiowski, Achinger - Brańka, Majdak.

Zaborzanka: Pędlowski - Noworyta, Kapciński (80' Wądrzyk), Mycyk, Kowalski - Przybyła, Piskozub (70'Głowiński), Bochenek (65' Oczkoś), Zemła - Kucharczyk (85' Flieger), Kidoń

Miłe złego początki. To powiedzenie sprawdziło się w minioną sobotę w stu procentach. Witkowiczanie zaczęli mecz od mocnego akcentu. Pięknym strzałem z powietrza z okolicy 30 metra od bramki popisał się Mateusz Gołębiowski i nie dał szans na obronę Pędlowskiemu. W dalszej części pierwszej połowy mecz się wyrównał. Kilka minut po bramce mocno z dystansu uderzył pomocnik Zaborzanki, ale na posterunku był Płonka. W 15 minucie spotkania atomowym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łysoń, lecz minimalnie chybił. Kilkanaście sekund potem, po dograniu z lewej strony boiska przez Zemłe, piłkę na 16 metr od bramki wypiąstkował Płonka, jak się okazało wprost pod nogi niepilnowanego Dawida Piskozuba, który skutecznie dobił piłkę i doprowadził do remisu. Orzeł miał swoje szanse na kolejne bramki. Kilka minut po golu Piskozuba zamieszania w polu karnym nie wykorzystał Brańka. Nasz napastnik najkorzystniejszą sytuację miał w 36 minucie meczu. Po prostopadłej piłce od Żmudy minął bramkarza i… trafił w boczną siatkę! Do przerwy więc 1:1. 6 minut po zmianie stron strzałem z dystansu popisał się Dariusz Kidoń i zaskoczył wysuniętego Płonkę. Zaborzanka przejęła inicjatywę. W 67 minucie dobrze znany w Witkowicach Oczkoś uderzył w słupek. Na 3:1 w 78 minucie spotkania podwyższył Głowiński, który „pociągnął” indywidualnie środkiem i oddał precyzyjny strzał przy słupku bramki witkowiczan. Orzeł mógł jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą Achingera, jednak po jego uderzeniu z dość dużego kąta, piłkę obronił Pędlowski. „Pierwsza połowa niezła w naszym wykonaniu. Szkoda, że nie udało się wykorzystać dogodnych sytuacji.  Po przerwie i stracie drugiego gola coś w nas „pękło”, nie mogliśmy zagrać dobrej akcji” – skwitował lakonicznie trener Mariusz Naglik.