Zczuba.tv

Aktualności

W pierwszym meczu wiosny bez punktów.

• autor: mulek_7, 2012-04-07 16:20

Niestety inauguracja rundy wiosennej nie wypadła dobrze dla witkowiczan. W meczu 12. kolejki oświęcimskiej A-klasy "Orły" przegrały u siebie z LKS-em Bobrek 1:2. (relacja dostępna)

Orzeł Witkowice – LKS Bobrek 1:2 (0:2)

55` Gołębiowski – 3` Wierzbic (k), 28` Chylaszek

Składy:

Orzeł: Radwan – Borowy, Drabek, Handy, Łysoń – Achinger (80` Migdałek), Naglik (60` Kasperek), Żmuda, Gołębiowski – Brańka, Majdak.

LKS Bobrek - Lichański - Chylaszek, Zajas, Tomasik, Nydra, Dziędziel, Kaczmarczyk, Boratyński, Wierzbic, Siwoń, Sergiel oraz Cygan, Boczarski, Nowotarski, Dębosz

Nie udało się „Orłom” dobrze zacząć wiosny. Witkowiczanie okazali się bardzo gościnni i pozwolili zabrać całą pulę zespołowi z Bobrka. Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny fatalnie. Już w 3 minucie w polu karnym gospodarzy Wierzbica sfaulował Handy, a sędzia bez wahania wskazał na wapno.  Do piłki podszedł sam poszkodowany, Paweł Wierzbic i mimo że Radwan wyczuł jego intencje wyprowadził bobrczan na prowadzenie. Potem wiało nudą, aż do 28 minuty. Podanie ze środka pola otrzymał Chylaszek i sprytnym strzałem przy słupku podwyższył na 2:0. „Orły” obudziły się dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 42 minucie prostopadłą piłkę od Majdaka otrzymał Brańka, trafił    jednak prosto w Lichańskiego. Chwilę później ponownie Brańka, tym razem głową i znowu z najwyższym trudem broni golkiper gości. Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę znowu dogodną sytuację mieli goście, jednak Sergiel przestrzelił wysoko nad bramką. Nadzieje kibiców Orła odrodziły się w 55 minucie. Z boku boiska wrzucał Majdak, futbolówkę strącił jeden z obrońców przyjezdnych, spadła jednak wprost pod nogę Mateusza Gołębiowskiego, który mocnym strzałem pokonał Lichańskiego. Minutę później bobrczanie mogli nas skarcić, jednak w zamieszaniu podbramkowym zdołaliśmy wybić piłkę. Do końca spotkania warto odnotować jeszcze strzał Łysonia z rzutu wolnego i kolejną bramkę dla Bobrka tym razem ze spalonego. Kiedy jednak już w doliczonym czasie gry Majdak został powalony w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki Bobrka! Do piłki podszedł Brańka i niestety przegrał wojnę nerwów z Lichańskim, który został bohaterem swojej drużyny. „Grać zaczęliśmy dopiero od 40 minuty meczu. Wcześniej bezproduktywnie „kulaliśmy” piłkę w szerz boiska. Tak jak widzieliśmy, dwa błędy w obronie, dwie bramki. Nie mam pretensji do Krzyśka za karnego, chciał wybić piłkę wślizgiem, zahaczył przeciwnika, cóż zdarza się. Szkoda trochę niewykorzystanych sytuacji i oczywiście feralnego karnego w 90 minucie. Rafał nie bał się podejść do piłki i to się chwali. Nie trafił…najlepsi nie trafiali „jedenastek”. Musimy szukać punktów w następnym meczu z Jawiszowicami”. – powiedział po meczu szkoleniowiec „Orłów”, Mariusz Naglik.