Zczuba.tv

Aktualności

Trzeci sparing.

• autor: mulek_7, 2012-02-23 17:38

Trzeci mecz i drugie zwycięstwo przed rundą wiosenną. "Orły" na sztucznej murawie w Bielsku-Białej pokazały się z bardzo dobrej strony i pokonały wyżej notowanego przeciwnika z Wilamowic 4:3. (relacja dostępna)

Orzeł Witkowice – Wilamowiczanka Wilamowice 4:3 (3:2)

27` Brańka, 34` Achinger, 38`, 68` Majdak – 21` Nycz, 45` Natanek, 65` Paw

Składy:

Orzeł: Radwan - Matonóg (46` Kasperek), Handy, Drabek (t), Łysoń - Achinger (46` Migdałek), Naglik (46` Gołębiowski), Żmuda, Malarz - Brańka, Majdak.

Wilamowiczanka: S.Tlałka (46' Smolarski) - M.Sordyl (46' Majcherczyk), Węgrodzki, Krzak (46' D.Tlałka), Bułka (46' Matusik), Wrzeszcz, Herman, Paw, Łoś (46' Godniak), Nycz (46' zawodnik testowany), Natanek.

Trzeci sparing Orła trzeba zapisać na zdecydowany plus. Podopieczni trenera Naglika w bardzo dobrym stylu pokonali wyżej notowanego rywala z Wilamowic. Mecz rozegrano w idealnych warunkach na sztucznej murawie w Bielsku – Białej. Pierwsze 20 minut meczu przebiegło jednak pod lekką przewagą Wilamowiczanki. „Orły” po raz pierwszy w tym roku zagrały na sztucznej murawie i widać było, że muszą się do niej „przestawić”. W 21 minucie meczu z lewej strony boiska szarżował skrzydłowy Wilamowic, dograł piłkę na 7 metr a tam nabiegający Nycz skierował futbolówkę do bramki. Po tym golu witkowiczanie z impetem ruszyli do przodu. Najpierw złe wybicie S. Tlałki próbował wykorzystać Żmuda i zabrakło naprawdę niewiele. Kilka chwil później prostopadłą piłkę do Brańki posłał Malarz, a nasz napastnik minimalnie przestrzelił. W 27 minucie Rafał się nie pomylił. Uderzył z powietrza w słupek, a piłka odbijając się wróciła z powrotem pod jego nogi, dobitka okazała się skuteczna. Cztery minuty później wysuniętego Radwana próbował lobować jeden z pomocników Wilamowic lecz bezskutecznie. W 34 minucie spotkania z rzutu rożnego centrował Majdak, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Arkadiusz Achinger, który ładnym strzałem głową pokonał Tlałkę. Kilka minut później było już 3:1. Żmuda „rzucił” piłkę za obrońców, Brańka z pierwszej piłki zgrał do Majdaka, który z ostrego kąta „huknął” po dalszym rogu bramki nie dając szans golkiperowi naszych przeciwników. Jeszcze przed przerwą kontuzji doznał Matonóg. Jak się potem okazało noga naszego zawodnika znalazła się w szynie ortopedycznej. Miejmy nadzieję, że Kamil szybko powróci do dobrego zdrowia. W ostatniej minucie pierwszej odsłony po raz kolejny padło dośrodkowanie z lewej strony, a w polu karnym jak na snajpera przystało świetnie zachował się Natanek, umieszczając piłką obok Radwana. Zaraz po przerwie bramkę mógł zdobyć Żmuda, lecz w trudnej sytuacji trafił w słupek. W 65 minucie  spotkania padła bramka na remis. Ładne podanie z głębi pola wykorzystał Paw. „Orły” szybko odpowiedziały. Z prawej strony dogrywał Malarz, piłkę otrzymał Tomasz Majdak, który „położył” bramkarza i dopełnił formalności. Wynik podwyższyć mógł jeszcze Brańka, ale trafił tylko w słupek. „Jestem zadowolony z tego sparingu. Mocny przeciwnik i dobre warunki do gry. Próbujemy ustawienia czwórką obrońców, które będziemy ćwiczyć także w następnych meczach kontrolnych. Cieszy dyspozycja ofensywy. Zarówno Rafał jak i Tomek potrafią wykorzystać nadarzające się sytuacje. Nie wiem na ile poważna jest kontuzja Kamila Matonoga. Mam nadzieję, że szybko się wykuruje” – powiedział po meczu szkoleniowiec Orła Mariusz Naglik.