Zczuba.tv

Aktualności

Rajsko - Orzeł

• autor: mulek_7, 2011-08-28 12:10

"Orzeł" w ostatnim sobotnim spotkaniu został rozgromiony przez LKS Rajsko aż 4:0... (relacja dostępna)

LKS Rajsko - Orzeł Witkowice 4:0 (1:0)
34` Górka, 53`Mroczek, 68` Zimnal, 80` Korczyk

Składy:

LKS Rajsko:

Kreskowiak - Łabaj, Pastuszek, Szerc, Malinkiewicz (75` Kopacz) - Niedziela (85` K. Majewski), Jaromin (20` Barcik), Mroczek, Górka - Korczyk, Zimnal (70` Kowalik)

Orzeł Witkowice:

Radwan - Matonóg, Łysoń, Chwierut - Achinger (80` Matuśniak), Malarz, Naglik, Majdak, Borowy - Oczkoś (55` Gołębiowski), Brańka (85` Migdałek)

Nie tak zapewne wyobrażali sobie ten mecz kibice "Orła", którzy licznie przybyli w to sobotnie popołudnie do Rajska. Mecz zaczął się pod dyktando gości. Już w 3 minucie groźnie z rzutu rożnego "wkręcał" jeden z zawodników gospodarzy. Rajsko przeważało praktycznie całą pierwszą połowę. W 25 minucie jeden z napastników "Jabłuszek" groźnie uderzył głowa, a futbolówka znalazła się na bocznej siatce. Kilka minut później do głosu doszli witkowiczanie. Dwukrotnie na bramkę Kreskowiaka uderzał Brańka, lecz za każdym razem zabrakło trochę szczęścia. W 34 minucie na 1:0 bramkę strzelił Górka, który popisał się ładnym zejściem z prawej strony boiska do środka i płaskim strzałem pokonał Radwana. W ostatniej minucie pierwszej połowy ładnie z wolnego uderzali gospodarze, lecz zabrakło centymetrów. Druga odsłona meczu mogła być całkiem inna gdybyśmy wykorzystali stworzone przez siebie sytuacje. Nasz brak skuteczności nadrobili jednak gospodarze. W 53 minucie po szybkiej kontrze z 18 metrów Radwana pokonał Mroczek. Wyśmienitą sytuację na kontaktową bramkę mieliśmy w 62 minucie spotkania. Po złym wybiciu Kreskowiaka, piłkę na 25 metrze przejął Majdak. Po jego strzale piłkę odbił jeden z obrońców. Futbolówka znalazła się pod nogami Brańka lecz gospodarze wręcz "zamurowali" bramkę i jego dobitka padła łupem obrońców.  W 66 minucie długi wrzut z autu Zimnala i Radwana ratuje słupek. Minutę później musieliśmy już radzić sobie w dziesiątkę gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Chwierut. W 70 minucie gry było już 3:0. Gospodarze wykonywali rzut wolny pośredni z 18 metrów i po rykoszecie oraz błędzie Radwana, bramkę zdobył Zimnal. Rajszczanie nie mieli zamiaru się jednak bronić. W 75 minucie po kolejnej bardzo szybkiej kontrze i dograniu z lewej strony boiska piłę do "pustaka" wpakował Korczyk. Tak więc 4:0 i trzy punkty dla Rajska.