Zczuba.tv

Aktualności

Podsumowanie 1. kolejki

• autor: mulek_7, 2011-08-16 17:22

W 1. kolejce A-klasowych zmagań, padło 21 bramek, z czego 15 strzelili gospodarze a tylko 7 goście. Czterokrotnie wygrywali ci pierwsi, a dwukrotnie padł remis. Zapraszam na krótkie podsumowanie 1. kolejki oświęcimskiej A-klasy wraz z komentarzami kibiców i zawodników!

LKS Bobrek – Orzeł Witkowice 1:1

55`Wierzbic – 50`Majdak

„Orzeł” pokazał tym meczem, że jest już zupełnie inną drużyną. Wywiezienie z Bobrka punktu jest bardzo trudnym zadaniem biorąc po uwagę fakt iż w zeszłym sezonie rzadko której drużynie się to udawało. Mimo tego wyniku szala zwycięstwa mogła przechylić się na obie strony. W szeregach „Orła” zabłysnął pierwszy raz w oficjalnym meczu Majdak. W drużynie Bobrka jak zwykle dał o sobie znać niezawodny Paweł Wierzbic.

Komentarz pomeczowy Konrada Adamusa, zawodnika Orła Witkowice:

Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo ,dlatego że drużyna Bobrka jest jedną z lepszych w naszej lidze, do tego dochodzi atut własnego boiska, więc trzeba było postarać się jeszcze bardziej. Spotkanie nie należał raczej do widowiskowych, był to typowy mecz walki. Nie zagraliśmy źle, ale sądzę, że mogło być znacznie lepiej. Mamy stosunkowo młody zespół, do tego zmienił nam się trzon drużyny i powoli się spajamy ze sobą. Jesteśmy po dość mocno przepracowanym okresie przygotowawczym, więc to na pewno też miało pewien wpływ na to jak prezentowaliśmy się na boisku. Jestem przekonany, że w następnych meczach będzie lepiej

Komentarz pomeczowy Arkadiusza Achingera, zawodnika Orła Witkowice:

Z mojej perspektywy mecz był wyrównany i ogólnie wynik remisowy wydaje się być sprawiedliwy, więcej sytuacji stworzyli gospodarze, ale to My mieliśmy dogodniejsze. Świetne wkupienie się do zespołu nowych chłopaków z Tomkiem Majdakiem na czele, świetna atmosfera w szatni przyniosły wreszcie oczekiwane efekty. Inauguracja mimo podziału punktów należy do Orzełka bo nie zapominajmy Bobrek to 3. drużyna ubiegłego sezonu, tym bardziej może cieszyć wywieziony punkcik z ich obiektu.

Komentarz pomeczowy Dariusza Dębosza, zawodnika LKS-u Bobrek:

Mecz był wyrównany ,obie drużyny nie stworzyły za wiele dogodnych sytuacji.W naszej grze brakuje więcej spokoju przy rozgrywaniu piłki, ,gra jest szarpana i za łatwo tracimy futbolówkę. Remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem.

Korona Harmęże – Strumień Polanka Wlk. 2:0

43` samobójcza, 86` Solarz

Beniaminek z Harmęż zdobył swoje pierwsze, zasłużone 3 punkty w A-klasowych zmaganiach. Gładkie 2:0 z Polanką to świetny wynik zważając na to, że to „Strumień” po utrzymaniu w zeszłym sezonie miał nbrać wiatru w żagle. Widać jednak, że „Korona” podbudowana awansem będzie bardzo silna. W ekipie Harmęży prym wiódł Marcin Solarz pozyskany z LKS-u Czaniec. Na pewno to on będzie motorem napędowym „Korony” w tym sezonie.

Komentarz jednego z kibiców Korony Harmęże:

Pierwszy mecz wygrany więc to jest najważniejsze. Graliśmy bez kilku podstawowych graczy, a mimo to wygraliśmy zasłużenie. Bardzo dobry mecz Marcina Solarza, widać jego IV-ligowe doświadczenie. Strumień ograniczał się do kontr, czasem bardzo groźnych, często przerywali nasze akcje faulami. kolejnym pozytywem jest to że udało zachować się "0" z tyłu, mimo przemeblowanej i dopiero zgrywającej się obrony. Z meczu na mecz gra powinna wyglądać  coraz lepiej, a już za tydzień prawdziwy sprawdzian-mecz na własnym boisku z Sołą Łęki. Jak pokazał Gorzów można z nimi powalczyć. Mecz z faworytem rozgrywek na pewno pokaże w jakim aktualnie Korona jest miejscu i na co można liczyć w obecnym sezonie.

Soła Łęki – LKS Gorzów 1:0

48` Bartula

W zeszłym sezonie każdy typowałby w ciemno zwycięstwo gospodarzy. Tym razem, z trudem zdobyli oni 3 punkty. Gorzów poczynił znaczne postępy i pod wodzą nowego trenera, Andrzeja Kosa, pokazują się z o wiele lepszej strony. Faworytem jednak byli łęczanie, którym zwycięstwo zapewnił nie kto inny jak Arkadiusz Bartula, bardzo dobrze znany w A-klasowym światku.